Najlepsze atrakcje dla dzieci na Pomorzu

łabędzie na pomorzu

Polskie Pomorze to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Chętnie spędzamy urlopy zwiedzając historyczne miasta, takie jak Gdańsk czy Kołobrzeg, kąpiąc się w Bałtyku i zajadając świeże ryby. Na wakacje wybieramy się zazwyczaj wraz z rodziną, dlatego warto sprawdzić, jakie atrakcje Pomorze ma w ofercie dla najmłodszych.

1. “Zwierzaki Nad Potokiem” w Żukczynie to mini zoo niedaleko Gdańska. Dzieci będą zachwycone nie tylko mogąc zobaczyć wiele gatunków zwierząt, ale również mając możliwość, by je pogłaskać i nakarmić. Na terenie obiektu znajduje się również plac zabaw.

2. Centrum Hevelianum to centrum edukacji, w którym najmłodsi członkowie rodziny będą mogli podziwiać interaktywne wystawy, a także wejść na punkty widokowe i zdobyć wiedzę z różnych dziedzin nauki.

3. Kolej Linowo-Terenowa w Gdyni to świetna atrakcja dla dzieci głodnych wrażeń. Przejażdżka odbywa się tuż nad brzegiem morza, a widoki zapierają dech w piersiach.

4. Akwarium w Gdyni to miejsce, w którym można spędzić kilka godzin, podczas których odwiedzający mogą podziwiać ogromne ilości najróżniejszych ryb i stworzeń morskich.

5. Malbork to najokazalszy zamek w Polsce, który zrobi wrażenie nie tylko na młodych amatorów historii. Jest to przepiękna budowla rodem ze starych legend i okazja do zrobienia pięknych zdjęć na pamiątkę do rodzinnego albumu.

6. Dinopark to miejsce, na który składają się Park Linowy, Park Smoków i Park Dinozaurów. Kilkuletnie dzieci zapomną o całym świecie, kiedy wejdą na jego teren. To nie tylko miejsce świetnej zabawy, ale i nauki.

7. Fokarium na Półwyspie Helskim skradło już niejedno serce. Możemy tu z bliska obserwować foki, a wycieczka będzie atrakcyjna zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców.

8. Aquapark w Sopocie stanowi świetną alternatywą dla wodnych szaleństw nad morzem, jeśli nie dopisze nam pogoda. Ten raj z wieloma basenami, zjeżdżalniami i innymi atrakcjami to nowoczesny park wodny uwielbiany przez dzieci.

9. Dom stojący na głowie w Szymbarku zrobi wrażenie na maluchach. Budynek wygląda jakby chwiał się na dachu, a wszystko, co w nim znajdziemy ustawione jest do góry nogami.

10. Groty Mechowskie to trasa podziemna, która pobudzi wyobraźnię naszych pociech. Jest to również jedyna taka jaskinia w tej części Europy.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *