Najlepsze atrakcje w Zakopanem

droga na Kasprowy Wierch

Zakopane to zdecydowany król pośród miejscowości polskich w górach. Pod koniec XIX wieku stało się stolicą polskich artystów, a obecność Witkacego jest tu do dziś odczuwalna. To urocze miasto, które co roku ściąga miliony turystów, ma w zanadrzu mnóstwo atrakcji, dzięki którym nie pozwala się im nudzić. Co warto zobaczyć w Zakopanem?

1. Krupówki to bezdyskusyjnie najsłynniejszy deptak w Polsce, po którym niemal zawsze poruszają się tłumy ludzi. Jego niesamowity styl, na który składają się drewniane knajpy, galerie, sklepy i stragany z ręcznie robionymi pamiątkami, to coś, czego nie sposób szukać w innych miastach.

2. Góralski Ślizg pod Gubałówką to zjeżdżalnia z ośmioma torami, które mogą posłużyć do rodzinnych wyścigów i świetnej zabawy. Ceny biletów maleją w przypadku wykupienia kilku zjazdów na raz, dlatego warto zdecydować się na tę opcję, bo niemal na pewno nie poprzestaniemy na jednym zjeździe.

3. Wyciąg krzesełkowy w Zakopanem zabierze nas w podniebną podróż nad Gubałówką, podczas której będziemy mogli podziwiać niesamowite Tatry z perspektywy nieosiągalnej podczas pieszych wędrówek po mieście.

4. Myszogród to miejsce, w którym znajdziemy niemal tysiąc myszek z najróżniejszych hodowli, które mieszkają we wnętrzach zaprojektowanych przez kilkunastu różnych artystów. Ich domy to prawdziwe scenografie, a kunszt wykonania całego parku zachwyci również dorosłych.

5. Nie można opuścić Zakopanego bez wjechania kolejką na Kasprowy Wierch. Od wielu lat jest to jedna z najlepszych atrakcji w mieście, a kolejki do kasy nie zniechęcają turystów.

6. Dolina Kościeliska należy do najpiękniejszych dolin w Tatrach i stanowi świetne miejsce na rodzinny i niezbyt męczący spacer. Teren jest o tyle przyjemny i łatwy do pokonania, że nawet osoby starsze lub dzieci bez trudu go pokonają.

7. Wielka Krokiew z pewnością powinna się znaleźć na liście atrakcji miłośników skoków narciarskich. Skocznię można zobaczyć z każdej perspektywy i na własne oczy przekonać się, jak niebotyczna odległość dzieli jej szczyt od podłoża.

8. Morskie Oko jest znane na całym świecie. To przepiękne, turkusowe jezioro, ukryte pomiędzy górami warte jest długiego spaceru. Widok robi niezwykłe wrażenie i przypomina widoki z czarnogórskich parków krajobrazowych.

9. Siklawica, czyli wodospad o wysokości dwudziestu trzech metrów. Do wodospadu prowadzi kilka atrakcyjnych szlaków, a jeśli odwiedzamy Zakopane latem, zdecydowanie warto znaleźć czas na dłuższy spacer.

10. Muzeum Tatrzańskie pozwoli nam zdobyć wiedzę na temat wszystkich zwiedzanych w Zakopanem miejsc. To niesamowite zbiory dotyczące historii Zakopanego i Tatr.

4.2/5 - (4 votes)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.