Interesujące informacje i ciekawostki o ciele mężczyzny

mężczyzna

Znaczek na toalecie dla mężczyzn jest najbardziej intuicyjnym symbolem, jaki znajdziemy w przestrzeni publicznej. Odwrócony trójkąt to najłatwiejszy sposób, by przedstawić sylwetkę przeciętnego mężczyzny. Mamy więc szerokie barki i zwężającą się aż do bioder klatkę piersiową. Rozwój mięśni, mający uzasadnienie na drodze ewolucji, oraz testosteron sprawiają, że ciało mężczyzny spełnia wszelkie wymagania, które narzucić mu może rola społeczna. Jest silne, umięśnione i sprawne. Znajduje się na nim również sporo tajemnic do odkrycia.

1. Stefy erogenne na ciele mężczyzn zajmują tylko trzy procent ogółu. Jest to niewielka część w porównaniu z piętnastoma procent u kobiet.

2. Poza przyrodzeniem, najbardziej wrażliwymi punktami na ciele mężczyzną są szyja, nogi, plecy i uszy. Z kolei męski punkt G znajduje się w odbycie.

3. Prostata to gruczoł krokowy, znajdujący się między prąciem a odbytem. Jest odpowiedzialna za produkcję płynu, w którym znajdują się plemniki. Skurcze mięśni wokół prostaty doprowadzają do ejakulacji podczas stosunku.

4. Dlaczego mężczyźni mają sutki, mimo że nigdy nie będą karmili dzieci mlekiem? Naukowcy znaleźli odpowiedź na to pytanie. Dzieje się tak dlatego, że geny odpowiedzialne za rozwój brodawek zaczynają działać jeszcze zanim embrion uzyska płeć.

5. Męski metabolizm o wiele szybciej niż kobiecy spala kalorie, a testosteron dodatkowo pozwala szybko budować mięśnie. Jest to uwarunkowane genetycznie – mężczyźni zawsze musieli być silni i zwinni, a kobiety gromadziły zapasy tłuszczu dla siebie i dziecka.

6. Ilość testosteronu ma również wpływ na rysy twarzy. Mężczyźni, którzy mają dużo męskiego hormonu, mają mocno zarysowaną szczękę i rzadko miewają pucułowate policzki czy pełne usta.

7. Androgeny, hormony płciowe, stymulują porost włosów. Za atrakcyjnych najczęściej uznawani są mężczyźni z zarostem i owłosioną klatką piersiową, ponieważ kobiety intuicyjnie wyczuwają, że to właśnie ci mają wysoki poziom testosteronu.

8. Według badań kobiety za najatrakcyjniejsze części męskiego ciała uznają ich pośladki, dłonie i umięśnione uda. Ważne również są zadbane zęby, oczy i usta.

9. Przeciętne męski serce boje wolniej od serc kobiet, a krew w jego ciele pokonuje codziennie dystans około dwudziestu kilometrów.

10. Najmniejsze komórki u mężczyzn znajdują się w ich nasieniu.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *