Co warto zobaczyć w Barcelonie

Barcelona

Stolica Katalonii jest miastem, które kojarzy się ze słońcem, morzem, witalnością i kolorem. Barcelona to miasto kontrastów, gdzie w cieniu szklanych wieżowców znajdziemy perły architektury średniowiecznej, renesansowej czy barokowej, a wszystko to w pobliżu Morza Śródziemnego. Co warto zobaczyć, jeśli znajdziemy się w Barcelonie.

1. Barri Gotic, czyli dzielnica gotycka, to serce miasta. Wchodząc do niej znajdujemy się nagle w epoce średniowiecza, w której rządzą style romański i gotycki, a wszystkie wąskie dróżki prowadzą do katedry św. Eulalii lub katedry Santa Maria del Mar, znanej z książki Ildefonso Falconesa.

2. Parc Guell to park zaprojektowany przez Antonio Gaudiego. To w nim znajduje się najdłuższa ławka na świecie, wykonana ze szkła, talerzy i potłuczonych butelek. Okoliczne palmy nadają mu malowniczy charakter, a w całym parku spotkamy mnóstwo zielonych papużek.

3. Sagrada Familia, czyli kościół, który nie ma sobie równych w świecie architektury i który słynie również z tego, że do dziś go nie ukończono. Przepiękna fasada budowli to tylko wstęp do morza kolorów, jakie można zobaczyć w środku, kiedy słońca wpada do kościoła przez setki barwnych witraży.

4. Casa Battlo to kolejne dzieło architektoniczne Gaudiego. Budynek ma niesamowity kształy, a jego elementy przypominają ludzkie kości. Znajduje się przy Paseig de Gracia.

5. Nieco dalej na tej samej ulicy znajdziemy La Pedrerę, czyli w wolnym tłumaczeniu Kamieniołom według projektu Antoniego Gaudiego. Budowla przypomina wielki głaz stojący przy ulicy.

6. La Rambla to główny deptak w Barcelonie, który ma aż kilometr długości. Znajdziemy tu mnóstwo knajp z najlepszymi owocami morza i tapas w całym mieście.

7. Plac Kataloński stanowi zwieńczenie La Rambli i główny ośrodek turystyczny Barcelony. To stąd odjeżdżają autokary wycieczkowe i to tu znajduje się punkt informacyjny. To również piękne miejsce z fontannami i widokiem na centrum miasta.

8. Boadas jest najstarszym cocktail barem w mieście. Możemy tu skosztować dokładnie takiego mojito, jakie pijał sam Ernest Hemingway podczas wojny domowej w Hiszpanii.

9. Barceloneta jest plażą, która serwuje turystom właśnie to, z czego słynie Barcelona. Złote piaski i miejska panorama, a do tego świetne knajpki z widokiem na Morze Śródziemne i mnóstwo miejsca dla plażowiczów.

10. Pomnik Krzysztofa Kolumba znajduje się w pobliżu plaży. Jego pozycja nie jest przypadkowa. Rzeźba odkrywcy wskazuje turystom dokładny kierunek, gdyby jego śladami zamierzali wyruszyć do Ameryki.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *