Co warto zobaczyć w Londynie w 1 dzień

autobus Londyn

Londyn to największa metropolia w Europie i miasto, które nie pozwala zasnąć. Charakterystyczna angielska zabudowa miesza się tutaj z kolosalnym City i dzielnicą chińską, a w powietrzu czuć aurę Rodziny Królewskiej oraz brytyjskiej historii. Tanie linie lotnicze często mają w ofercie bilety w atrakcyjnej cenie, podczas których można spędzić niemal cały dzień w tym niesamowitym mieście. Co warto wówczas zobaczyć?

1. Westminster, czyli arcydzieło neogotyku i brytyjski parlament. Stanowi symbol Anglii i warto od niego zacząć zwiedzanie. To w jego wieży znajduje się słynny dzwon Big Ben.

2. Opactwo Westminsterskie. Znajduje się zaraz za Westminsterem i wygląda jak budowla z wiktoriańskiej powieści. Na całym świecie znane jest jako miejsce, w którym ślub brali książę William oraz Harry. Jest również miejscem pochówku znanych osobistości, na przykład Karola Dickensa.

3. Millenium Bridge nad Tamizą to najmłodszy most nad tą rzeką. Powstał dokładnie w 2000 roku i stał się naturalną scenografią dla wielu filmów, między innymi dla przygód Harry’ego Pottera.

4. Tower. Byłe więzienie, a niegdyś również i szpital. Dziś stanowi muzeum, w którym można podziwiać na przykład Klejnoty Królewskie. Dopiero wizyta w Tower uświadomić może potęgę Imperium Brytyjskiego.

5. London Eye to diabelski młyn po prawej stronie Tamizy. Wagoniki mieszczą kilka osób, a podczas okrążenia możemy podziwiać rzeką i miasto z ogromnej wysokości. Jest to okazja, by zrobić niepowtarzalne zdjęcia panoramy miasta.

6. Buckingham Palace to najważniejszy punkt w Londynie. Jeśli tuż nad nim będzie powiewała flaga, oznaczać to będzie, że patrzymy na budynek, w którym aktualnie znajduje się królowa. To miejsce zawsze wypełnione jest tłumem turystów.

7. Chinatown. Dzielnica chińska w Londynie to odrębny mikrokosmos w mieście. Znajdziemy tu mnóstwo sklepów, knajp i zakładów, które należą do Chińczyków, Koreańczyków i Wietnamczyków. Cała dzielnica ozdobiona jest kolorowymi lampionami i rzeźbami przedstawiającymi smoki.

8. Downing Street 10. Adres znany z historii i filmów był niemym świadkiem najważniejszych wydarzeń współczesnego świata. To tu premier brytyjskiego rządu podejmuje najważniejszych gości.

9. Dworzec King’s Cross to jeden z tych dworców, które zwiedza się niczym muzeum. Znajduje się tutaj również Peron Numer Dziewięć i Trzy Czwarte, znany fanom Harry’ego Pottera.

10. Nieco dalej na King’s Cross znajdziemy sklep dla czarodziejów, a w nim tysiące gadżetów, które znamy z powieści J.K. Rowling i ich ekranizacji. Można tu na przykład kupić magiczne księgi, szalik w barwach Gryffindoru i innych domów, a nawet magiczne fasolki o różnych smakach.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *