16 Interesujących Ciekawostek o Donaldzie Trumpie

figurki prezydenta trumpa, obamy i jezusa

Donald Trump został prezydentem Stanów Zjednoczonych w styczniu w 2017 roku. Urodził się w Nowym Yorku w 1946 roku. Obecny polityk skończył studia ekonomiczne na Wharton School Biznes.

Na początku swojej kariery prowadził rodzinne przedsiębiorstwo, a następnie zajmował się wieloma interesującymi zajęciami, jak na przykład aktorstwem. Poniżej przestawię zbiór najciekawszych informacji i ciekawostek o obecnym prezydencie jednego z największych mocarstw świata – Stanów Zjednoczonych.

1. Donald Trump w swoim życiu jak wspomniano podejmował się różnych ciekawych zajęć. Jednym z najmniej znanych jego ról była rola aktora. Występował w teledysku Bobby Browna do piosenki On Our Own w 1989 roku. W serwisie Filmweb oceniono go na 7, 9 punktów w 10 stopniowej skali, co jest dość dobrą oceną. Grał też w następujących filmach: Klan urwisów, Kevin sam w Nowym Jorku, Przez Ocean Czasu – Nowy York 3D, Klub 54, Horrorween. We własnej osobie wystąpił w kilkunastu innych produkcjach. Zagrał samego siebie nawet w seriali dla kobiet Seks w wielkim mieście.

2. Kolejną ciekawostką o Donaldzie Trumpie jest to, że ma udziały w największych konkursach piękności na świecie. Jest posiadaczem Miss Universe, Miss USA i Miss Teen USA, do których zgłaszają się piękne kobiety i nastolatki.

3. Trump zarabiał nie tylko na aktorstwie, prowadził też różne inne, ciekawe biznesy. Stworzył między innymi własną kolekcje markowych produktów. Należą do nich kolekcja ubrań, wódka, woda mineralna, czasopisma, linie lotnicze, internetowa szkoła biznesu oraz instytucje finansowe. Jak widać Trump jest bardzo aktywnym i pomysłowym człowiekiem biznesu.

4. Oprócz aktorstwa Trump ma również doświadczenie w pisarstwie. W swoim dość długim życiu napisał następujące bestsellery w obszarze inwestycji i biznesu: “The Art of The Deal”, “The Art of Survival”, “How to get Rich”. Książki te sprzedały się w wielo milionowych nakładach na całym świecie.

5. Donald Trump jest już 45 prezydentem w historii Ameryki i pierwszym, który objął ten urząd jako najstarszy. Został on głową państwa w wieku 71 lat.

6. Donald Trump był trzykrotnie żonaty i posiada piątkę dzieci ze wszystkich małżeństw. Pierwszą jego żoną była Ivana Trump, z którą ma dzieci Donalda juniora, Ivankę i Erica. Z kolejną żoną Marką Maples ma córkę Tiffany. Obecną jego żoną jest Melania Knauss, z którą ma syna Barrona Williama.

7. Krąży plotka, że Trump boi się latać samolotami. Drażnią go ich dźwięki i turbulencje podczas lądowania.

8. Inną nieznaną cechą Donalda Trumpa jest jego hojność. Wspiera głównie organizacje zajmujące się ochroną zdrowia. Istnieją już legendy o tym, że gdy ma dobry humor potrafi nawet nagradzać swoich pracowników dodatkowymi premiami.

9. Donald Trump jest posiadaczem kilku willi z basenami. Mimo to nie lubi w nich pływać. Woli patrzeć jak inni pływają i się relaksują.

10. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest za to miłośnikiem czapek bejsbolowych. Ponoć kolor nakrycia głowy odzwierciedla jego nastrój i jest ostrzeżeniem dla otoczenia.

11. Podobno Donald Trump nie korzysta z usług fryzjera tak często jak inne znane osoby. Woli sam układać sobie codziennie swoją fryzurę.

12. W 2019 roku Trump dostał złotą malinę za najgorszego aktora roku. Złote Maliny są przeciwieństwem Oscarów.

13. W 1989 roku próbował stworzyć podobno własną wersję wyścigu Tour de France. Wyścigi odbywały się tylko przez dwa lata, bo Trump wycofał się później z tego pomysłu.

14. Donald Trump znany jest również ze swojej obsesji na punkcie czystości.

15. W swoim dorobku osiągnięć posiada kilka orderów i odznaczeń. Są to między innymi: Medal Honoru Wyspy Ellis, Medal za Odwagę i Order Prezydencki „Lśnienia”.

16. Donald Trump w 2016 roku znalazł się na 324 miejscu najbogatszych ludzi świata według czasopisma Forbes.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *