Gdzie warto pojechać na wakacje w 2021 roku?

wakacje

Biorąc pod uwagę wybuch pandemii w 2020 roku, wakacje roku 2021 mają szansę być najlepszymi i najbardziej docenionymi urlopami w naszym życiu od lat. Nie jesteśmy w stanie dziś przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja na całym świecie za dziesięć miesięcy, ale jeśli optymistyczne prognozy się spełnią i będziemy mogli w pełni korzystać z ofert Polski, Europy i reszty świata, warto zapamiętać kilka miejsc, które będziemy mogli wówczas odwiedzić.

1. Sycylia. Jedna z włoskich wysp, które przyciągają turystów oraz miłośników owoców morza, słońca, dobrego wina i zabytków. Na wyspie możemy odwiedzić Palermo i Syrakuzy albo odpocząć na pięknych, piaszczystych plażach.

2. Porto. Drugie, po Lizbonie, najczęściej odwiedzane miasto w Portugalii. To nie tylko stolica wspaniałych trunków, ale i samoistna wystawa folkloru i kultury portugalskiej. To tu znajdują się fasady budynków pokryte pięknymi biało-niebieskimi kaflami oraz labirynt wąskich ulic, w których można stracić poczucie czasu.

3. Czarnogóra. To państwo wielkości województwa małopolskiego zawiera w swoich granicach wszystko, co najpiękniejsze w naturze: morze, góry, drugi najgłębszy kanion na świecie, fiord, jeziora i rzeki. A ponadto piękne miasta z historią, takie jak Cetynia.

4. Węgry to kraj, do którego Polacy mają ogromną słabość, na szczęście z wzajemnością. Obojętnie, czy wybierzemy urlop nad Balatonem, czy zwiedzanie Budapesztu, odpoczniemy w pięknych okolicznościach i miłym otoczeniu przyjaznych Węgrów, a także nie przepłacimy za żadne usługi.

5. Islandia. Kraj, który bardzo ucierpiał podczas koronawirusa, bo zamknięto tam lotniska i nie wpuszczano promu z Danii. Spodziewane ceny w 2021 będą więc dla turystów niższe niż kiedykolwiek, warto więc zobaczyć krainę lodu i ognia, wodospadów, kraterów i gejzerów.

6. Barcelona to miasto, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Ogromne, barwne, witalne, położone nad Morzem Śródziemnym i wypełnione perłami architektury. Warto obserwować połączenia od początku 2021, ponieważ na lotnisko El Prat w Barcelonie latają tanie linie lotnicze.

7. Neapol położony nad Morzem Tyrreńskim usytuowany jest w jednej z najpiękniejszych zatok na świecie, zwieńczonej Wezuwiuszem. Lotnisko położone jest pięć kilometrów od centrum miasta, a mieszkania na wynajem oraz hotele oferują promocje, żeby Włosi mogli podratować swoją gospodarkę po trudnym roku 2020. Te tendencje mogą utrzymać się jeszcze nawet przez kilka lat.

8. Bośnia i Hercegowina należą do tych pereł na Półwyspie Bałkańskim, które jeszcze nie pękają pod naporem turystów, choć urodą nie ustępują popularniejszej Albanii czy Macedonii. Są świetnym pomysłem na urlop budżetowy, ponieważ ceny w tych krajach są dla Polaków po prostu niskie.

9. Bieszczady, czyli najdziksze z polskich gór. To tam odpoczniemy od zgiełku miejskiego życia, przypomnimy sobie na czym polega kontakt z naturą i jak brzmi cisza.

10. Gruzja to kraj, którego przynależność kontynentalna jest dyskusyjna. Część osób twierdzi, że należy do Azji, sami Gruzini wolą być Europejczykami. Najistotniejsze jednak jest to, że to piękny kraj z niesamowitymi widokami na Morze Czarne i Kaukaz, w którym za niewielkie pieniądze poczujemy magię orientu.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *