Gdzie wymienić walutę tanio i bez komplikacji?

funt brytyjski

Wymiana walut może wydawać się przeciętnemu człowiekowi bardzo skomplikowana. Nie jest to jednak wcale takie trudne. Wymiana walut może być prosta i szybka. Jeśli oczywiście postanowimy zrobić to w odpowiedni sposób. Warto zastanowić się z kogo usług w tym wypadku chcemy skorzystać.

Kantor wymiany walut Walutomat.pl jest w tym wypadku najlepszą z opcji, jakie mamy do wyboru. Naprawdę łatwy w obsłudze kantor, pozwoli nam szybko i bezproblemowo zamienić nasze pieniądze na potrzebną walutę.

Walutomat pozwala użytkownikom na bezpieczne i proste wymiany walut. Jak to dokładniej działa? System dopasowuje oferty dwóch użytkowników, tak aby każdy dokonał wymiany, jaka mu odpowiada. Jedna osoba chce kupić PLN na EUR, a druga chce sprzedać EUR za PLN. System ich ze sobą łączy, a transakcja przebiega szybko i anonimowo.

Cała czynność jest bardzo prosta i intuicyjna. Zakładamy konto na stronie, wypełniamy wszystkie potrzebne dane, całość nie zajmuje dłużej niż kilka minut. Nie trzeba też mieć wielkich umiejętności, by dokonać transakcji. Kantor umożliwia nam wymianę walut między użytkownikami, pozwalając na ominięcie kantorów oraz banków. Kursy walut można łatwo sprawdzić na stronie, co również jest bardzo proste i przyjemne. Jeśli mowa już o zaletach kantoru, należy wspomnieć o tym, że Walutomat.pl ma naprawdę dobre kursy, co wyróżnia go na tle innych kantorów. Wymiany są zawsze błyskawiczne.

Po założeniu konta należy przelać wybraną kwotę do walutomatu. Mamy tam do wyboru kilka metod płatności i naturalnie wybieramy tę, która odpowiada nam najbardziej. Możemy skorzystać z takich opcji jak, np. szybki przelew Przelewy24, przelew bankowy, wpłata kartą, wpłata QR kodem. Każdy jest w stanie znaleźć dla siebie najlepszą opcję.

Następnie musimy wybrać, na jaką walutę chcemy wymienić środki, które wpłaciliśmy do naszego kantora. Walutomat obsłuchuje PLN, EUR, GBP, USD, CHF. W tym momencie warto wspomnieć o prowizji, która wynosi max. 0,2%.

Po wybraniu waluty już tylko wystarczy wybrać, w jaki sposób chcemy odebrać dostępne środki. Są trzy możliwości i w tym wypadku również każdy wybierze możliwość dla siebie idealną.
Jeśli chodzi o kurs dostępny w naszym walutomacie, mamy dostępne dwie opcje.

Jedna z nich to wymiana po aktualnie najlepszym kursie. Jest ona natychmiastowa. Druga opcja to wymiana po wybranym przez nas kursie, niestety wymiana nastąpi dopiero wtedy gdy inny użytkownik zgodzi się na zaproponowany przez nas kurs.
Łatwo jest jednak znaleźć opcje odpowiadające nam najbardziej, a cała wymiana walut trwa ok. 15 minut.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *