Jak optycznie powiększyć łazienkę

łazienka minimalistyczna

Łazienki to często najmniejsze pomieszczenia w naszych domach. Jednak nawet jeśli łazienka jest tak mała, że człowiek rozkładając ręce może połamać paznokcie na ścianach, istnieje kilka sposobów, by miejsce to przestało być przytłaczającą komórką, a stało się dość przestrzennym pomieszczeniem.

1. Jeśli wybieramy kafelki do maleńkiej łazienki, powinniśmy rozważać wyłącznie największe płytki. Mozaika i kafelki w standardowym rozmiarze za bardzo przypominają deseń, a wszelkie wzory optycznie pomniejszają pomieszczenie.

2. Jasne kolory są przyjaciółmi przestrzeni. Kafelki w łazience powinny być białe lub kolorowe, ale z niewielką ilością pigmentu. Dzięki temu ściany nie będą robiły przytłaczającego wrażenia.

3. Zazwyczaj w łazience umieszczamy lustro. Jest to jedyny przypadek, kiedy możemy uznać, że im większe, tym lepsze. Lustro wiszące na ścianie nie zajmie dużo miejsca, a im więcej pomieszczenia będzie odbijało, tym większe ono się będzie wydawało.

4. Kilka źródeł światła sprawi, że łazienka będzie wyglądała na większą. Warto więc poza lampą na suficie zadbać o dodatkowe lampki w okolicach lustra.

5. Im mniej przedmiotów na półkach, tym więcej przestrzeni. Zadbajmy o to, by znajdowały się tam tylko produkty używane na co dzień. Resztę schowajmy do szafek.

6. W małej łazience powinny znajdować się ręczniki do rąk oraz te używane akurat przez członków rodziny. Nie wieszajmy w niej więcej ręczników niż trzeba, bo w przeciwnym razie łazienka będzie wyglądała jak stoisko z dywanami na tureckim bazarze.

7. Umywalka nablatowa zajmuje o wiele mniej miejsca niż stare umywalki z szafką poniżej.

8. W pełni przeszklona kabina prysznicowa spowoduje, że kąt w którym się znajduje, nadal będzie widoczny, a tym samym optycznie będziemy mieli w łazience dodatkowych kilka metrów.

9. Jeśli w łazience nie ma kabiny prysznicowej, tylko wanna, na jej brzegach nie powinniśmy ustawiać żadnych kosmetyków. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się w tym wypadku podwieszana, minimalistyczna półka na najważniejsze przybory do kąpieli.

10. Jeśli mamy możliwość, by kosz na pranie znajdował się pod blatem z umywalką lub na automacie, uzyskamy więcej wolnego miejsca na podłodze.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *