Jak się nie ubierać? Kilka wartościowych porad

ubrania

Strój to indywidualna kwestia każdego człowieka i nikt nie powinien ingerować w to, jak się ubieramy. Istnieją jednak fundamentalne zasady, które pomagają nam dobrać strój odpowiedni do swojej figury, urody, zastanych okoliczności i tak dalej. Nie raz przecież zdarza się, że widzimy kogoś, kto wygląda jakby ubierał się w ciemności i z dala od lustra. Jak uniknąć takich wpadek?

1. Ubrania w poziome pasy nie są dobrym pomysłem dla osób z nadwagą. Poziome linie optycznie poszerzają sylwetkę, dlatego powinny je nosić tylko osoby szczupłe.

2. Zupełnie odwrotna jest sytuacja w przypadku ubrań w pionowe linie. Te z kolei optycznie wydłużają i wyszczuplają ciało, dlatego jeśli lubimy paski, ale mamy parę nadprogramowych kilogramów, wybierzmy te pionowe.

3. Według zasad francuskiej elegancji nie wolno zakładać kompletu luźnych lub kompletu obcisłych ubrań. Jeśli spodnie lub spódnica są szerokie, bluzka powinna przylegać do ciała. Z kolei, jeśli koszula lub sweter są wyciągnięte i duże, dół powinien być dopasowany. Dzięki temu unikamy nadmiaru którejś z tych dwóch opcji.

4. Choć wielu projektantów mody już dawno złamało kolorystyczne zasady, uważa się, że w ubiorze nie powinno się łączyć koloru niebieskiego z zielonym, czerwonego z różem i żółtego z pomarańczowym. Kolory te są w połączeniu pstrokate i niezwykle rzadko do siebie pasują.

5. Jeśli kobieta nosi golf lub bluzkę zapiętą pod szyją, powinna unikać długich kolczyków. Ten rodzaj biżuterii powinien być noszony do kreacji z większym dekoltem, ponieważ wtedy nie będą się zaczepiały o tkaninę, a poza tym wyeksponują linię szyi.

6. Mało która kobieta ma tak idealną figurę, żeby nosić legginsy jak spodnie. Jeśli je nosimy, warto zakładać na górę tunikę lub dłuższą bluzkę.

7. Noszenie skarpet do sandałów albo wyciętych butów wiosenno-letnich to najgorsze co można zrobić, żeby nie tylko skrócić optycznie swoje nogi, ale i wyglądać zupełnie nieelegancko. Sandały zakładamy na bose stopy, a baleriny na stopki, które są tak wycięte, że w ogóle ich nie widać.

8. Jeśli zakładamy jasne bluzki z cienkiej tkaniny, nie wolno pod spód zakładać kolorowej bielizny. Jest to jedna z niepisanych zasad kobiecego ubioru. Pod białą bluzką może się znaleźć tylko biały biustonosz. Nie o to przecież chodzi, żeby uwaga mijanych ludzi skupiała się na naszym biuście i kolorze stanika.

9. Jedna kreacja to jeden wzór. Aby nie stworzyć wrażenia nadmiaru i przesytu, nie łączymy ze sobą na przykład kraty z prążkami. Jeśli zakładamy bluzkę w groszki, to cała reszta stroju powinna być gładka.

10. Dobre jakościowo buty są wizytówką człowieka. O wiele lepiej jest kupić jedną lub dwie pary porządnych butów, niż dziesięć par tenisówek i balerinek, które rozklejają się po dwóch spacerach. Buty uważane są za ten element stroju, który najczęściej podlega ocenie innych.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *