Jak urządzić dom według Feng Shui? 13 prostych wskazówek

ładne mieszkanie

To może być przytłaczające próbując dowiedzieć się od czego zacząć jeśli chodzi o kultywowanie dobrego Feng Shui w swoim domu. Oto 10 prostych wskazówek odnośnie Feng Shui.

1. Nasze domy i środowiska zachowują energetyczny ślad tych, którzy je zamieszkują. Zawsze dobrze jest po prostu poświęcić trochę czasu i spalić starą energię, aby powitać świeże i nowe chi. Moje ulubione metody oczyszczania przestrzeni to: palanie palo santo lub rozpryskiwanie naturalnego olejku eterycznego z pomarańczy. Palo santo jest lekkie i świetnie nadaje się do codziennego użytku.

2. Narożniki stołów jadalnych nie powinny być skierowane w stronę miejsc odpoczynku. Taki układ sugeruje również niezręczny układ dostępu i cyrkulacji. Przy wyborze stołu jadalnego należy wybrać okrągłe lub owalne kształty. Pozwala to na delikatny przepływ chi w całym pomieszczeniu.

3. Sprawdź, czy wszystkie twoje drzwi działają prawidłowo. Upewnij się, że okucia działają bez wysiłku, a zawiasy nie piszczą. Upewnij się, że drzwi potrafią się łatwo zamykać. Wszystkie te szczegóły mają wpływ na to, jak energia trafia do Ciebie. Chcesz, aby przepływ był tak płynny, jak to tylko możliwe.

4. Spanie lub praca w bezpośrednim kontakcie z drzwiami naraża cię na nadmierne chi, co może przyczynić się do stresu, drażliwości, problemów zdrowotnych i uczucia przytłoczenia.

5. Drzwi wejściowe są bardzo ważne w feng shui. W końcu to główny portal, przez który energia dociera do Twojego domu. Pomyśl o chi jako o pierwszym gościu, który próbuje odnaleźć dom. Chcesz mieć pewność, że jest on wyraźnie oświetlony, dobrze oznakowany, a adres widoczny.

6. Ukryj telewizor za tkaniną w swojej sypialni, gdy nie jest używany. Elektroniczny charakter telewizora zakłóca cichą energię potrzebną w Twojej sypialni.

7. Wyeliminuj bałagan w pobliżu głównego wejścia. Dzięki temu pozytywna energia może łatwo wejść do twojego domu. Pomaga to również ludziom w poruszaniu się.

8. Zlokalizuj łazienkę z dala od kuchni, salonu i jadalni. Energia pomiędzy głównymi pomieszczeniami a łazienką nie jest kompatybilna. Ponadto, nie jest kuszące, aby zobaczyć toaletę podczas jedzenia lub gotowania.

9. Symbolika nieustannie bombarduje nas na co dzień. Od literatury, przez znaki drogowe, po filmy – zawsze kierujemy się symboliką. W naszych domach jest ona jeszcze bardziej wzmocniona, ponieważ tworzymy te intymne środowiska, które najczęściej reprezentują nasze lęki i wyzwania. Często nieświadomie wzmacniamy wyzwania w naszym życiu poprzez posiadanie ich symboli w naszej przestrzeni.

10. Wybierz subtelną i neutralną kolorystykę dla swojej sypialni. Twoje miejsce do spania powinno koncentrować się na utrzymaniu cichej energii. Nawet dzieci mogą czerpać korzyści z relaksującej sypialni.

11. Zachęcamy do eksponowania świeżych kwiatów i okrągłych miseczek z owocami na stole jadalnym. Reprezentują one świeżość i bogactwo w Twoim domu. Nie używaj jednak suszonych przedmiotów, ponieważ nawiązują one do czegoś sztucznego.

12. Aby móc prawdziwie praktykować Feng Shui w swojej własnej przestrzeni, bardzo ważne jest, aby nauczyć się podstaw 5 elementów Feng Shui. Elementy te są zdefiniowane jako Drewno, Ogień, Ziemia, Metal i Woda i każdy z nich posiada unikalną jakość energii. Jest wiele do nauczenia się o tym, jak te elementy mogą wpływać na Twój dom.

13. Nie należy umieszczać kuchni zbyt blisko tylnych drzwi lub wejścia, aby zapobiec wydostawaniu się dobrej energii. Kuchnia powinna być centrum dowodzenia w domu. Powinna zaspokajać interakcje rodzinne.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *