Jak wybrać najlepszą pralkę dla osoby oszczędnej

pralka

Pralka jest jednym z tych urządzeń, które pochłania najwięcej energii w naszym gospodarstwie domowym, a bez którego nie jesteśmy w stanie się obejść. Jak wybrać pralkę, żeby zaoszczędzić? Warto zwrócić uwagę na kilka czynników i stosować się do kilku sprawdzonych rad.

Najważniejszy jest zakup odpowiedniej pralki. To jeszcze nie jest ten moment, w którym oszczędzamy. Nie powinniśmy wybierać najtańszej pralki, ale takiej, która będzie energooszczędna i w przyszłości pozwoli nam na jak najniższe koszty użytkowania. Na każdej pralce dostępnej w sklepie znajdziemy naklejkę z informacjami dotyczącymi zużycia energii. To nimi kierujmy się na początku. Idealny automat powinien znajdować się w energetycznej klasie A+++, ponieważ daje nam to gwarancję, że będzie zużywał o dwadzieścia procent mniej energii niż pozostałe pralki.

Jeśli kupujemy pralkę dla wielodzietnej rodziny, w której kosz na pranie zapełniany jest niemal codziennie, należy wybrać pralkę, której bęben jest jak najbardziej pojemny. Dzięki temu będziemy mogli prać rzadziej.

Na nalepce, która znajduje się na pralce, znajdziemy również informacje o tym, ile wody zużywa pralka. Warto zapoznać się ze średnim zużyciem i wybrać najkorzystniejsze opcje. Nie chcemy przecież oszczędzać na prądzie, a płacić ogromnych pieniędzy za wodę.

Niektóre z nowoczesnych pralek mają opcję ważenia zawartości załadowanego bębna. Na podstawie tych informacji automat wyświetla sugerowaną ilość środków piorących, których należy użyć. W ten sposób nie zużywamy przesadnych ilości płynów, kapsułek czy proszku do prania.

System zamkniętego obiegu wody, który automatycznie zrasza pranie od góry, powoduje, że pralka pobiera mniej wody i stanowi dodatkową możliwość zaoszczędzenia pieniędzy podczas częstego prania.

Jeśli zamierzamy prać tkaniny, które są mocno poplamione, warto wstępnie wybawić plamy ręcznie, a następnie wyprać je w automacie, zamiast korzystać z długiego programu prania. Ta metoda jest o wiele bardziej opłacalna, zwłaszcza że plamy z czerwonego wina lub barszczu wystarczy zasypać szczyptą soli, żeby bez problemu usunąć je później w szybkim praniu.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *