Jak zdobyć więcej Followestów na Instagramie

zdjęcie jedzenia

Od niemal dekady Instagram należy do grupy najpopularniejszych mediów społecznościowych. Serwis, na którym każdy zarejestrowany użytkownik może udostępniać zdjęcia, filmy i dobowe relacje, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnych realiów.

Żyjemy w kulturze obrazu, a codziennie przetwarzamy gigantyczne ilości informacji, zdjęć, memów i innych. Instagram stanowi to miejsce w sieci, w którym osoby prywatne, gwiazdy, celebryci, dziennikarze, domy mody i firmy wszelakich branż mogą reklamować swoje produkty, zachęcając klientów obrazem.

Bo to obraz, a w mniejszym stopniu treść podpisu, jest podstawę Instagrama. Jak zwabić followersów i sprawić, żeby nasze konto było atrakcyjne, a nawet zaczęło przynosić zysk? Oto kilka sposobów.

1.Dodawaj link do swojego konta na Instagramie w innych mediach społecznościowych. Nie od dziś wiadomo, że konta na stronach w stylu Twittera, Facebooka i Instagrama wzajemnie się napędzają.

2. Zadbaj o jakość i spójny profil Twojego konta, a wtedy udzielaj się na kontach innych użytkowników, na których uwadze Ci zależy. Zajmuje to nieco czasu, ale jeśli wiesz, czego szukasz, a Twoje konto jest atrakcyjne, estetyczne, przemyślane i pozbawione bezsensownych postów, inni użytkownicy zaczną je obserwować.

3. Regularnie twórz relacje, które będą ciekawe i związane z Twoim życiem lub marką, którą firmujesz swoim nazwiskiem. Relacje pojawiają się na Instagramie wyłącznie na dwadzieścia cztery godziny, a jeśli będą godne uwagi obcych ci ludzi, to szybko do nich dotrą pocztą pantoflową.

4. Jeśli jesteś fotografem, w relacjach możesz zamieszczać zdjęcia zza kulis pracy na planie. Z kolei artyści muzyczni mogą umieszczać relacje z sesji nagraniowych czy prób. Ludzie chętnie poznają obserwowanych przez siebie artystów “od kuchni”.

5. Instagram oferuje możliwość różnego rodzaju pakietów reklam, które spowodują, że posty danego użytkownika będą wyświetlały się jako “sponsorowane”. Specjalne algorytmy zadbają o to, aby Twoje zdjęcia trafiły do tych, którym mogą się spodobać.

6. Zrezygnuj z kupowania “lajków”. Ci, którzy liczyli na szybki efekt i powalającą liczbę followersów, nie raz decydowali się na kupowanie fałszywych fanów, jednak w rzeczywistości jest to pozbywanie się pieniędzy na rzecz wyświetlanych na profilu cyfr, a nie faktycznych fanów. Jest to absolutnie złudne poczucie satysfakcji i coraz więcej influencerów odchodzi od tego rodzaju trików.

7. Załączaj link do swojego instagramowgo konta na tematycznych grupach na Facebooku. Mogą to być grupy zrzeszające artystów lub działaczy społecznych w jakiejś dziedzinie i innych.

8. Jeśli zależy Ci na promocji prywatnego konta, poproś znajomych, by udostępnili link w swoich mediach społecznościowych. Ludzie o wiele chętniej zaczynają obserwować znajomych lub nawet tylko ich znajomych, niż zupełnie anonimowe konta.

9. Nie wrzucaj nowych zdjęć w godzinach, kiedy większość ludzi śpi lub pracuje. Najlepszymi godzinami na promowanie zdjęć jest popołudnie i wczesny wieczór w tygodniu roboczym oraz godziny popołudniowe w weekendy.

Jeśli poświęcisz odrobinę czasu na rozwinięcie swojego konta na Instagramie, a przede wszystkim będziesz śledzić trendy w tej dziedzinie, które zmieniają się niemal co miesiąc, prawdopodobnie osiągniesz założony cel. Odpowiednia ilość followersów to również szansa na to, że inne marki zaproponują nam lokowanie produktu i możliwość zarabiania pieniędzy.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *