Jakie dodatki warto kupić sobie do mieszkania

kwiat i ręczniki

Urządzanie mieszkania to nie tylko kwestia podejmowania pragmatycznych decyzji, dotyczących przyszłego funkcjonowania w naszych czterech kątach, ale również możliwość dostosowania wnętrza do własnego charakteru, wrażliwości i upodobań. Istnieje mnóstwo pomysłów na dodanie wnętrzom charakteru i stylu. Jakie dodatki warto kupić do mieszkania?

1. Stolik kawowy to nie tylko mebel, dzięki któremu najniższą półką w salonie nie jest podłoga, ale i wyznacznik stylu. Niewielki mebel w style futurystycznym, klasycznym lub współczesnym często staje się centrum życia domowego.

2. Lampki LED, które dają możliwość oświetlenia różnych elementów wystroju na rozmaite kolory wprowadzają klimat, który można zmieniać według uznania.

3. Stylowe świeczniki i kominki do aromaterapii wprowadzają we wnętrzach nastrój i dodatkowe źródła światła, które sprawiają, że jest w nich przytulniej. Istnieje mnóstwo sposobów na wyeksponowanie światła świec w domu, od stylizowanych lampionów aż po podstawki przypominające pnie drzew.

4. Zegar ścienny w salonie lub kuchni. Pozwoli nam orientować się czasie, ale odpowiednio wybrany może mieć również charakter dekoracyjny. Możemy wybrać zegar rodem ze stacji metra w Londynie, albo nietypowy zegar z mechanizmem oraz cyframi wieszanymi bezpośrednio na ścianie.

5. Wazon z kwiatami. Kwiaty odświeżają i odżywiają wnętrze, a jeśli dodatkowo będą znajdowały się w oryginalnym ceramicznym wazonie, szafka lub stół, na którym będą stały, nabierze życia.

6. Pluszowe i kolorowe poduszki na kanapach i łóżkach sprawią, że wnętrze będzie radośniejsze. W sklepach z wyposażeniem domu znajdziemy również poduszki z satynową poszewką, z brokatem czy cekinami. Wszystko zależy od tego, jaki charakter chcemy nadać wnętrzom.

7. Obrazy, nawet gdyby to miały być tanie reprodukcje mistrzów, nadają wnętrzom klasę i świadczą o gustach artystycznych lokatorów. Jeśli nie chcemy wieszać na ścianach kopii, z łatwością znajdziemy oryginalne portrety, pejzaże i abstrakcje na targach staroci czy kiermaszach rękodzieła.

8. Wieszak na odzież wierzchnią znajduje się w każdym przedpokoju. Nie musi on jednak być tylko praktycznym narzędziem. Możemy znaleźć rób zrobić dokładnie taki, jaki będzie dodatkową ozdobą w naszym domu.

9. Las w butelce lub słoiku jest od kilku lat modną ozdobą w domach. Nie bez powodu. Ten efektowny gadżet, na który składa się naczynie, leśny mech i drobne rośliny, nadal pozostaje jedną z oryginalniejszych ozdób.

10. Patera na owoc i warzywa, na której zależnie od pory roku będą się znajdowały sezonowe produkty. Stanie się nie tylko funkcjonalnym naczyniem na stole, ale również ozdobą, która będzie regularnie ulegać zmianie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *