Jakie warto kupić meble do salonu

salon

Zaraz po sypialni, salon jest drugim pomieszczeniem w domu, w którym najchętniej spędzamy czas. To tu relaksujemy się po całym dniu pracy, oglądamy telewizję czy prowadzimy rozmowy z domownikami. Salon powinien więc być miejscem funkcjonalnym, wygodnym i przytulnym. Jakie meble warto kupić, podczas urządzania salonu?

1. Wygodna kanapa to podstawa salonu. W zależności od wielkości pomieszczenia i jego ułożenia, możemy zainwestować w kanapę narożną lub wolnostojącą sofę. Ważne, żeby była wygodna i żeby jej obicie kolorystycznie pasowało do reszty wnętrza.

2. Kanapa zwykle postawiona jest vis a vis telewizora, a jeśli nie wisi on na mocowaniu pod sufitem, kolejnym meblem, który potrzebny jest nam w salonie jest komoda na telewizor. Zazwyczaj ludzie wybierają dość niską, która ma również dolną półkę na dekoder lub odtwarzacz DVD.

3. Nieodzownym elementem większości salonów jest szafka, w której najczęściej znajduje się dodatkowa zastawa, porcelana, kieliszki i szklanki do różnego rodzaju alkoholi. Jest to nie tylko mebel, ale i ozdoba salonu, w którym przyjmujemy gości. Dzisiejsze sklepy meblowe oferują więc mnóstwo wariantów z przeszklonym przodem oraz klimatycznym podświetleniem zawartości szafki.

4. Barek to nie tylko część wystroju, ale również element świadczący o statusie lokatora. Jeśli w salonie znajduje się osobny mebel na ekskluzywne trunki lub regał na wino, pomieszczenie to nabiera smaku i stylu.

5. Stolik kawowy. Element, który zwykle znajduje się między telewizorem a kanapą. Trudno wyobrazić sobie odpoczynek w salonie bez możliwości odłożenia popołudniowej kawy czy herbaty na stół. Stoliki kawowe dzielą się na mnóstwo kategorii, różniących się stylem, kolorem, wielkością i ceną, a więc każdy może znaleźć coś, co idealnie będzie pasowało do jego salonu.

6. Bujany fotel z wikliny lub huśtawka. Jest to ostatni krzyk mody i to nie tylko w ogrodach i na tarasach, ale również w salonach. Wnoszą one element swojskości i przytulności i coraz częściej wypierają z rynku designerskie fotele z tworzyw sztucznych.

7. Pufy w różnych kolorach nie tylko ożywiają pomieszczenie, ale również są dodatkowymi miejscami siedzącymi dla gości.

8. Stojące lampy powodują, że oświetlenie w salonie nie jest jednolite i płaskie, ale wnoszą cieplejszą atmosferę i zróżnicowanie.

9. Jeśli zgodnie z modą ostatnich lat nie mamy w domu kuchni, tylko salon z aneksem kuchennym, warto znaleźć w salonie miejsce na stół i kilka krzeseł, które będą idealnym miejscem do jedzenia wspólnych posiłków.

10. Zgodnie ze starym powiedzeniem, że dom bez książek nie ma duszy, powinniśmy zadbać o to, aby w naszym salonie znalazł się przynajmniej jeden regał na ulubione lektury. Jest to nie tylko ozdoba pomieszczenia, ale również praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy czytają wylegując się na kanapie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *