Jakie warto kupić meble do sypialni

sypialnia

Urządzanie mieszkania lub domu to najprzyjemniejszy etap po przeprowadzce lub remoncie. Pragniemy, żeby nasze wnętrza były nie tylko funkcjonalne, ale również, żeby odpowiadały naszej naturze i poczuciu estetyki. Jednym z pomieszczeń, którego urządzenie pochłania najwięcej naszej energii, jest sypialnia. To w niej spędzamy jedną trzecią dobry, zasypiamy i się budzimy. Jakie meble warto mieć w sypialni?

1. Szafa na ubrania. To absolutna podstawa dla każdego człowieka. Przede wszystkim musi rozmiarem odpowiadać zarówno pomieszczeniu, jak i zasobom naszej garderoby. Najlepsze są długie szafy z możliwością wieszania ubrań na wieszakach, dzięki czemu nie będziemy musieli zbyt często prasować, oraz z paroma półkami za spodnie i ubrania z tkanin, które się nie gniotą.

2. Komoda na bieliznę. To właśnie w sypialni, a nie w salonie jest jej miejsce. Powinna składać się z kilku szuflad, w których posegregujemy te części garderoby na skarpetki, majtki, biustonosze i inne.

3. Łóżko, czyli mebel, bez którego sypialnia nie jest sypialnią. Ważne, żeby było wygodne i odpowiednio duże dla osoby bądź osób, które będą w nim spać. Istnieje mnóstwo różnych możliwości w tej dziedzinie, od łóżek z metalową lub drewnianą podstawą, przez dmuchane materace aż po łóżka wodne. Wszystko zależy od osobistych upodobań.

4. Toaletka, czyli mebel, bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie życia. Jeszcze w XIX wieku była to podstawowa część wyposażenie damskich sypialni w mieszczańskich domach. Dziś wiele kobiet uwielbia ten archaiczny gadżet, który składa się z niskiego stoliczka z szufladami na kosmetyki oraz lustra, przed którym można dokonać porannej toalety.

5. Szafka nocna lub stoliczek nocny. Zwykle stawiamy je tuż obok łóżka, aby móc bez wychodzenia spod kołdry sięgnąć po wodę, książkę lub telefon.

6. Jeśli mamy w nawyku oglądanie filmów przed snem, przydatnym meblem w sypialni będzie niewielki stolik pod telewizor, który ustawimy na przeciwko łóżka.

7. Pufy i fotele to świetny dodatek do sypialni, w której nadal znajduje się sporo miejsca do zagospodarowania. Można znaleźć takie połączenia kolorystyczne, które ożywią pomieszczenie albo sprawią, że będzie jeszcze bardziej przytulne.

8. Lustro stojące. Warto postawić takie w sypialni, gdzie znajdują się również szafa z bielizną i ubraniami. To właśnie w tym miejscu będziemy się ubierać, a więc możliwość zobaczenia efektu od razu może być przydatna.

9. Regał na książki. Dla tych, których pasją jest czytanie, regały na książki w salonie może nie wystarczyć. Tym bardziej, że sypialnia jest idealnym miejscem na poczytanie choćby kilku stron powieści tuż przed snem. W sklepach znajdziemy zarówno regały wiszące, jak i stojące.

10. Stolik lub regał na kwiaty. Nawet jeśli nie pasjonujemy się żadnymi roślinami, powinniśmy wziąć pod uwagę, że sypialnia jest tym pomieszczeniem, w którym powinno stać przynajmniej kilka doniczek z różnymi kwiatami. Abstrahując od walorów estetycznych, kwiaty oczyszczają powietrze i ułatwiają sen.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *