Kredyt hipoteczny – jak wybrać najlepszy?

mieszkanie

Dla młodych ludzi, małżeństw i par kredyt hipoteczny jest najczęściej największym zobowiązaniem finansowym, na jaki się w życiu decydują. Nie da się ukryć, że podjęcie decyzji o wzięciu kredytu, który będzie spłacany przez wiele lat w dużych ratach, wymaga porządnego namysłu i rozważenia opcji, które będą nam najbardziej odpowiadały.

Na samym początku wybieramy nieruchomość. To od niej wszystko się zaczyna i musimy wiedzieć o niej wszystko.

Zanim zdecydujemy się na kredyt, konieczna jest wiedza nie tylko o tym, ile kosztuje samo mieszkanie lub dom, ale ile mniej więcej (lepiej zawyżać ceny) będą kosztowały prace budowlane, remont, wykończenie i urządzenie mieszkania. To są kwestie, które wliczamy do kwoty kredytu już na wstępie, aby żadne wydatki po drodze nas nie zaskoczyły.

Jeśli zależy ci na tym, by rata kredytu nie przekraczała określonej kwoty, dokładnie przeanalizuj informacje o oprocentowaniu, wysokości marży i innych kosztach, które będą się na nią składały. Dobry plan sprawi, że będziemy mogli uzyskać umowę, która spełni nasze wymagania.

Niektóre banki, na przykład mBank, od kilku lat wiodą prym jako kredytodawcy. Dzieje się tak, dlatego, że nie komplikują procedur i szybko przyznają kredyt, a także godzą się na niewysokie koszty kredytu i bardzo długi czas kredytowania. Jest to świetna okazja dla młodych par, które prowadząc gospodarstwo razem i pracując, w niewielkim stopniu będą przez lata odczuwały, że spłacają takie zobowiązanie finansowe.

Bank Pekao SA z kolei udziela kredytów, które można przeznaczyć aż w dziewięćdziesięciu procentach na sfinansowanie domu lub mieszkania, a formalności załatwiane są w szybkim tempie.

Wiele banków oferuje możliwość obliczenia zdolności kredytowej przez internet, dzięki czemu możemy bez wychodzenia z domu poznać mniej więcej możliwości, na jakie możemy sobie pozwolić.

Umowa dotycząca kredytu hipotecznego ma charakter obligatoryjny i dotyczy sporych sum, a żadna z opcji nigdy nie zostanie uznana za najlepszą dla wszystkich, dlatego warto sprawdzić w wielu bankach, aby znaleźć optymalną ofertę, której nie będziemy żałować.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *