Mały salon – aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój

mały salon

Małe powierzchnie naszych mieszkać to powszechnie znana Polakom bolączka. Wielu z nas dysponuje niewielkim metrażem, który musi pomieścić wiele elementów.

Czasami ciężko nam połączyć funkcjonalność z poczuciem przestrzeni. W salonie potrzebujemy przecież kanapy, fotela, stołu z krzesłami, miejsca do przechowywania…

Jak przy tym wszystkim nie zagracić pokoju i nie sprawić, że nasz mały salon stanie się wizualnie jeszcze mniejszy? Są na sto sposoby!

Prezentujemy aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój małego salonu, dzięki którym nasz pokój dzienny wcale nie będzie wydawał się być takim małym.

Więcej porad, inspiracji i aranżacji salonów znajdziecie na DekoTime

1. Kolor ścian

Nie od dziś wiadomo że jasne ściany odbijają światło i sprawiają, że wnętrze wydaje się być większe. W małym salonie zdecyduj się na jasne ściany. Jeśli mimo to zależy Ci na kolorowej ścianie wybierze jedną z węższych ścian. Pomalowanie na ciemny kolor długiej ściany niepotrzebnie zwęzi pomieszczenie.

2. Pasy

Zastosowany na ścianie wzór poziomych pasów poszerzy ją. Pasy pionowe podwyższa pokój. Wysokie pomieszczenia automatycznie odbieramy jako przestronniejsze.

3. Lustra

Lustra to niezawodny sposób powiększenia przestrzeni. Wieszając je na ścianach zwróćmy uwagę na to co będzie się w nich odbijać.

4. Punkty kontrastowe

Jasne ściany nie oznaczają, że całe pomieszczenie ma być utrzymane w tej konwencji. Lubisz kolory? Postaw na odważną kanapę w kolorze żółtym lub kolorowe krzesła przy stole.

5. Odpowiednie gabaryty mebli

Do małego salonu nie powinniśmy wybierać ogromnej kanapy, masywnego stolika kawowego i 2,5 metrowego stołu. Lepiej postawić na drobniejsze meble o lekkiej formie. Dzięki temu pokój nie będzie wydawał się zagracony.

6. Meble na wymiar

Wykorzystaj przestrzeń, którą dysponujesz w pełni dzięki zabudowie na wymiar. W ten sposób nie musisz zdawać się na dostępne na rynku wymiary mebli, a dopasujesz je do swoich potrzeb. Wąska wnęka, w której nic się nie mieści może stać się świetnym miejscem na biblioteczkę.

7. Oświetlenie

Jasny pokój wydaje się większy. Zadbaj o odpowiednia ilość i barwę światła.

8. Podkreślenie okien

Przestrzeń za oknem może dać głębie wnętrzu. Okno podkreślone odpowiednimi dekoracjami sprawi, że pokój będzie większy.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *