Najlepsze atrakcje w Warszawie

Warszawa

Stolica Polski to jednocześnie miasto z niezwykłą historią, sięgającą stuleci, a także zupełnie młode miasto, które dosłownie powstało z popiołów, po tym jak zrównano je z ziemią podczas Powstania Warszawskiego. Niesamowite losy Warszawy sprawiły, że stała się ona nietypową mieszanką przeszłości z przyszłością, w której odnajdziemy elementy przedwojennego czaru, jak i aspiracje do bycia jedną z najciekawszych stolic w tej części Europy. Co warto zobaczyć podczas wizyty w Warszawie?

1. Centrum Nauki Kopernik to centrum edukacyjne, w którym można podziwiać interaktywne wystawy, a także samemu przeprowadzić szereg doświadczeń z różnych dziedzin. Warto wybrać się tu całą rodziną – każdy wyjdzie stąd z wielką wiedza i masą pozytywnych wrażeń.

2. Zamek Królewski w Warszawie to cudo architektury renesansowo-barokowej. Dziś jego część stanowi również muzeum.

3. Pałac Łazienkowski nawiązujący do nurtu klasycystycznego był niegdyś letnim pałacem królewskim z ogrodami. Dziś budowla na sztucznej wyspie stanowi ozdobę wielkiego kompleksu, w którym nie brakuje zieleni i spokoju. Jest to jedno z ulubionych miejsc na spacer w stolicy.

4. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego jest przepięknym kompleksem, który łączy w sobie szkło i mnóstwo zieleni, a w tym pergole i donice z wielkimi kwiatami. To nie tylko miejsce, w którym wypożycza się książki, ale świetny punkt na piknik, kawę w plenerze czy spacer.

5. Muzeum Powstania Warszawskiego należy do tych muzeów, które przypominają bardziej zabawę i grę, aniżeli zwiedzanie pomieszczeń z eksponatami. Mimo trudnego motywu przewodniego, muzeum zachwyca rozmachem, podejściem do wielu tematów i interesującymi rozwiązaniami.

6. Pomnik Bohaterów Getta został poświęcony powstańcom żydowskim, którzy w kwietniu 1943 roku pokazali światu, że nie godzą się na eksterminację Żydów i będą walczyć z Niemcami. Przez drugą wojną światową w Warszawie żyła ogromna diaspora żydowska, dlatego też dziś w wielu miejscach znajdziemy pomniki i tablice upamiętniające okres, w którym mieszały się tu różne kultury.

7. Grób Nieznanego Żołnierza to miejsce, w którym czci się pamięć wszystkich tych, którzy zginęli walcząc o niepodległość Polski. Znajduje się on na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

8. Starówka w Warszawie jest jak miasto w mieście. Niepowtarzalny klimat, który nawiązuje do atmosfery Warszawy sprzed powstania, zapewniają również przeróżne restauracje, kawiarnie i knajpy, wypełnione ludźmi.

9. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to barokowy pałac, który należał kiedyś do króla Jana III Sobieskiego. Znajduje się w nim wiele dzieł sztuki oraz zabytków.

10. Pałac Kultury i Nauki, czyli najbardziej charakterystyczny budynek w panoramie Warszawy. Choć wielu ludzi uważa, że należy do najbrzydszych w stolicy, warto pojechać windą na trzydzieste piętro i zobaczyć miasto z góry.

4/5 - (1 vote)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.