Tanie podróżowanie. Jak podróżować tanio, a nawet za darmo

egzotyczne miejsce

W podróżowaniu przeszkadza Ci ograniczony budżet? To żaden problem. Z dzisiejszymi możliwościami dasz radę przezwyciężyć nawet największe ograniczenia finansowe. Tak naprawdę, aby wyjechać, trzeba chcieć i zdobyć się na odwagę.

Reszta to tylko formalności. Poznaj sposoby na tanie zwiedzanie krajów, a nawet na podróżowanie za darmo. Ciekawe porady odnośnie podróżowania znajdziecie również na podroztrwa.pl

Zadbaj o transport

Jeśli masz już obrany azymut, pora na znalezienie sposobu, aby dotrzeć do destynacji. Sposobów na to jest multum.

Jeden z nich to podróż autostopem, który choć ryzykowny to i ekscytujący. Odrobina wprawy i dobre serce kierowców pozwolą Ci dotrzeć w niemal każdy zakątek kontynentu. Potrzebna jest tutaj znajomość trasy i ustawienie się w odpowiednim miejscu.

Dzięki autostopowi można poznać wiele ciekawych ludzi, którzy choć wpadną na Ciebie przypadkowo, mogą zadomowić się w życiu na długo. Inna forma budżetowego transportu to podróż tanimi liniami lotniczymi w promocji albo liniami typu FlixBus.

Autobusy rezerwowane z odpowiednim wyprzedzeniem mogą wynieść
Cię nawet do 1 zł w jedną stronę, na długiej trasie ogólnopolskiej. Można się nimi poruszać także za granicą.

Praca na wakacjach?

Wiele osób podejmuje się zatrudnienia na czas urlopu. Jednym z ciekawych sposobów jest dogadanie pracy w hotelu na czas wakacji, w zamian za nocleg. W tym układzie praca zajmie Ci tylko kilka godzin dziennie, resztę będzie można wykorzystać na zwiedzanie miasta i relaks.

Prawda, że to sprytne? Inny sposób to pytanie tubylców o pracę w danej miejscowości. Chodząc po barach można załapać się na pracę tymczasową, a przy okazji poznać wielu ciekawych ludzi. To znakomita opcja, która pomoże pokryć koszty zakwaterowania.

Tanie jedzenie? Jak je zorganizować?

Kwestia pożywienia to temat trudniejszy niż transport i nocleg. Jeśli nie interesuje Cię freeganizm, darmowe jedzenie jest niemożliwe do pozyskania. Zamiast tego, warto zrobić rezerwę zapasów suchego prowiantu.

W markecie znajdziesz wiele tanich rzeczy, które można przygotować z pomocą aneksu kuchennego w hotelu, hostelu, schronisku lub domku wczasowym. Jeśli chodzi o ciepłe obiady, polecamy znaleźć bary mleczne w okolicy. Często ich jakość jest zadowalająca a cena przystępna, nawet dla najbardziej oszczędnych osób.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *