W co warto będzie zainwestować w 2021 roku

inwestowanie

Mądre i przemyślane inwestycje stanowią zabezpieczenie na przyszłość. Nie trzeba być ekonomistą, żeby wiedzieć, że pieniędzy nie należy tylko zarabiać i oszczędzać, ponieważ ich siła nabywcza jest zmienna. Jeśli je jednak zainwestujemy, stworzymy sobie dodatkowe źródło dochodu. Niektóre inwestycje zaczynają owocować po wielu latach, inne szybciej. Warto zastanowić się, w co warto zainwestować część swoich oszczędności w nadchodzącym, 2021 roku.

1. Kryptowaluty są popularne od kilku lat i wielu ludzi zainwestowało w ten rynek. Zanim to zrobimy warto przetestować tę możliwość, zakładając konto demo, na którym otrzymujemy wstępną kwotę do nauki oraz warianty do wykorzystania. Jeśli poznamy nieco możliwości kryptowalut, w odpowiednim dla siebie momencie możemy stworzyć prawdziwe konto i wpłacić na nie swoje pieniądze.

2. Złoto, czyli najbardziej pożądany kruszec od stuleci, jest zupełnie odporny na inflację. Jeśli regularnie będziemy kupować taką samą i niewielką ilość złota, po jakimś czasie zgromadzimy ilość wartą więcej niż pieniądze, których w czasach szalejącej inflacji nie możemy być pewni.

3. Stworzenie poduszki finansowej. Odłożenie środków, w jakiejkolwiek postaci, które pozwolą nam przetrwać co najmniej sześć miesięcy bez żadnych dochodów, to pomysł, który jeszcze niedawno wydawał się niektórym zbędną troską. Jednak czasy pandemii pokazały nam z wielką bezwzględnością, jak wielkim ratunkiem może być takie zabezpieczenie.

4. Inwestowanie na giełdzie jest metodą dla tych, którzy potrafią wykazać się żelazną konsekwencją i mają wiedzę na ten temat. Giełda to nie tylko wzloty, ale również upadki, które trzeba umieć wykorzystać na własną korzyść.

5. Regularne gromadzenie obcych walut w 2021 roku pozwoli nam na przestrzeni miesięcy lub lat uchronić się przed spadkiem wartości złotówki, dlatego warto raz na jakiś czas odkładać kilkadziesiąt dolarów.

6. W 2021 roku warto będzie, tak jak w latach poprzednich, inwestować w zakup mieszkań pod wynajem. Dobra lokalizacja, remont i urządzenie mieszkania dadzą nam pewność, że na ogłoszenie w sprawie wynajmu szybko odpowiedzą chętni. Jest to regularny dochód, który nie będzie kosztował nas więcej niż wstępne poświęcenie pieniędzy i czasu.

7. Inwestycja w nowe technologie lub wkład pieniężny w powstawanie nowej firmy w branży IT to świetny pomysł, ale pod warunkiem. Branża ta jest tak zmienna i skomplikowana, iż warto się rozeznać, aby nie popełnić błędu.

8. W czasach kiedy wiele osób straciło część zysków lub pracę ze względu na pandemię, setki tysięcy ludzi znajduje się na etapie przejściowym, w którym poszukują pracy i potrzebują pieniędzy. Nie wiadomo, jak sytuacja rozwinie się w ciągu kilku miesięcy, ale przypuszcza się, ze 2021 roku będzie się opłacało pożyczać pieniądze osobom prywatnym na procent. Oczywiście, istnieją specjalne strony internetowe, przez które można to robić legalnie.

9. Warto inwestować w ziemię. W 2020 roku wiele ludzi sprzedawało dobrze położone ziemie za bezcen, tylko po to, by ratować swój budżet w czasie koronawirusa. Taka sytuacja potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Niestety, cudze nieszczęście, sprzyja inwestowaniu. Dobra, które kupimy za symboliczne pieniądze, możemy za kilka lat sprzedać kilka razy drożej.

10. Lokata w banku zwykle pozwala na niewielki zarobek, ale za to umieszczamy pieniądze w miejscu, gdzie są bezpieczniejsze niż gdziekolwiek indziej. Jest to opcja inwestowania i oszczędzania dla tych, którzy boją się ryzykować.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *